Kdy už Generace - SOS pomohla

21:30 úterý pozdě večer

​Naše klientka upadla, způsobila si drobné, ale bolestivé poranění a nemohla sama vstát. Zmáčkla proto tlačítko. Asistent ihned kontaktoval všechny osoby, které byly uvedeny v plánu péče klientky a mohly v danou dobu poskytnout pomoc. Zároveň klientku průběžně informoval, aby byla klidnější. Nakonec za necelou půlhodinu přijela vnučka s přítelem a babičce pomohli. Naštěstí nebylo potřeba volat sanitku.

14:00 neděle odpoledne

Naše klientka je diabetička a měla poslední dvě pera s inzulínem. Jedno si bohužel poškodila a neměla tedy životně potřebný lék. Situaci komplikoval fakt, že byla neděle. Zmáčkla tedy tlačítko a spojila se s naším asistentem. Ten se nejdříve pokusil kontaktovat dceru klientky a poté inzulín zajistil s pomocí zdravotnické záchranné služby...

"Moje kamarádka si službu pořídila, až když zůstala několik hodin na zemi bez pomoci. Nedávno díky této asistenční službě vyřešila podobnou indispozici za 20 minut. Já jsem zatím docela ve formě, můžu i běhat, ale tlačítko se službou jsem si objednala už také. Jsem s ní klidnější, jako by byl někdo stále po ruce."

​Vilemína Svobodová, Louny